Fındıklı Ofis Binaları

İstanbul İli, Beyoğlu İlçesi, Fındıklı Semti, Meclisi Mebusan Caddesi üzerinde yer alan iki ofis binası toplam yaklaşık 17.827 m2 kapalı alana sahiptir. Gayrimenkulün bitişiğinde T.İş Bankası ile Deniz Han, çevresinde ise ofis ve genelde üst gelir düzeyine sahip gruplarca mesken amaçlı kullanılan 5-6 katlı binalar ile Dolmabahçe Sarayı ve Beşiktaş İnönü Stadyumu gibi simgesel özelliğe sahip yapılar bulunmaktadır.

Zeytinburnu-Kabataş arasında hizmet veren tramvay hattı ve Taksim-Kabataş füniküler hattı bu bölgede deniz ulaşımı ile entegre olmaktadır. Bu bağlantılar sayesinde Taksim, Mecidiyeköy, Şişli, Zeytinburnu-Kabataş tramvay hattı aracılığı ile Aksaray-Havalimanı metrosuna, dolayısı ile Otogar ve Havalimanına sadece raylı sistem kullanılarak erişilebilmektedir. Aynı zamanda deniz yolu ile de Üsküdar, Kadıköy ve Bostancı ya erişim mümkündür.

 

Portföye 2007 yılında katılan İstanbul Fındıklı’daki iki ofis binasının tamamında halen TSKB ile bazı iştirak ve Grup şirketleri kiracı olarak yer almaktadır. Yaklaşık 17.600 m2 kapalı alana sahip ve tamamı dolu olan Fındıklı Binaları gerek kira getirileri gerekse merkezi ve prestijli konumları ile portföyde önemli bir değer ifade etmektedir.

Konum İstanbul-Fındıklı
Toplam Arsa Alanı 4.125 m²
Brüt Alan 17.827 m²
Portföye Giriş Tarihi 2007
Ekspertiz Değeri 237.000.000 TL
Ekspertiz Tarihi 28 Haziran 2024