ŞİRKET PROFİLİ

Yönetim Kurulu
Yönetim Kurulu
Adı Soyadı    
Ufuk Bala Yücel Yönetim Kurulu Başkanı
Özlem Bağdatlı Yönetim Kurulu Başkan Vek.
Fuat Sönmez Yönetim Kurulu Üyesi
A. Öznur Gökhan Yönetim Kurulu Üyesi
Elif Aydoğan Özdemir Yönetim Kurulu Üyesi
İbrahim Ümit Seğmen Bağımsız Yön. Kur. Üyesi
Ersan Yıldırım Bağımsız Yön. Kur. Üyesi
Kurumsal Yönetim Komitesi
Adı Soyadı
Ersan Yıldırım
: Komite Başkanı
Ersan Yıldırım
Komite Başkanı
Elif Aydoğan Özdemir
: Komite Üyesi
Elif Aydoğan Özdemir
Komite Üyesi
Cengaver Yıldızgöz
: Komite Üyesi
Cengaver Yıldızgöz
Komite Üyesi
Denetimden Sorumlu Komite
Adı Soyadı
Ersan Yıldırım
: Komite Başkanı
Ersan Yıldırım
Komite Başkanı
İbrahim Ümit Seğmen
: Komite Üyesi
İbrahim Ümit Seğmen
Komite Üyesi
Riskin Erken Saptanması Komitesi
Adı Soyadı
İbrahim Ümit Seğmen
: Komite Başkanı
İbrahim Ümit Seğmen
Komite Başkanı
Elif Aydoğan Özdemir
: Komite Üyesi
Elif Aydoğan Özdemir
Komite Üyesi

Özlem Bağdatlı

Yönetim Kurulu Başkan Vek.

Özlem Bağdatlı, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1995 yılında mezun olmuştur. Hukuk Bürosunda serbest avukat olarak çalışma hayatına başlamıştır. 2003 yılında Türkiye Sınai Kalkınma Bankasına katılan Özlem Bağdatlı, Banka Hukuk İşleri Müdürlüğünde çeşitli pozisyonlarda görevlerde bulunmuştur. TSKB de 2013 yılında Hukuk İşleri Müdürü olarak atanmış olup, halen bu unvanla görevini sürdürmektedir. 2014 yılından bu yana TSKB GYO Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Ufuk Bala Yücel

Yönetim Kurulu Başkanı

Ufuk Bala Yücel, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunudur. Marmara Üniversitesi Bankacılık Bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır. 1987 yılında başladığı bankacılık kariyerinde Interbank, Yapı ve Kredi Bankası ve Finansbank ta çeşitli görevler üstlendikten sonra 2001 yılında TSKB de Krediler Müdürü olarak çalışmaya başlamıştır. Şu anda TSKB Kredilerden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Yücel ayrıca, TSKB GYO da 2007 yılından itibaren Yönetim Kurulu Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili görev alan Yücel, 2014 yılından bu yana Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Elif Aydoğan Özdemir

Yönetim Kurulu Üyesi

Elif Aydoğan Özdemir Boğaziçi Üniversitesi işletme bölümü mezundur. Kariyerine Finansbank Yurtdışı Sermaye Piyasaları Araştırma Departmanında uzman yardımcısı olarak başlamıştır. 1997 yılında TSKB Mali Analiz Müdürlüğü’nde analist olarak çalışmaya başlayan Özdemir, aynı departmanda 2008-2016 yılları arasında Mali Analiz Müdürü olarak kariyerini sürdürmüştür. Özdemir, 2017 yılı Ocak ayından itibaren TSKB’de Kredi İzleme Müdürü olarak görevini sürdürmektedir. İş Girişim Sermayesi Yatırım A.Ş.’de 2006-2011 yılları arasında, TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş.’de 2011-2014 yılları arasında Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almış olup, 2015 yılından bu yana TSKB Munzam Vakfı’nda Denetçidir. Özdemir, 2017 yılında TSKB GYO A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmiştir.

Mustafa Göktaş

Yönetim Kurulu Başkan Vek.

Mustafa Göktaş, Boğaziçi Üniversitesinin Endüstri Mühendisliği bölümünden Lisans ve İktisat bölümünden ise Yüksek Lisans derecesine sahiptir. Bankacılığa 1996 yılında Koçbank ta Mali Kontrol Uzmanı olarak başlamıştır. 2006 yılında Mali Kontrol Grup Yöneticisi olarak katıldığı TSKB de, 2008 yılında Mali Kontrol Müdürliüğüne terfi eden Göktaş, 2016 yılında Kurumsal Uyum Müdürü olmuştur. Mustafa Göktaş, TÜRMOB dan SMMM belgesine sahiptir. 2011 yılı itibarı ile TSKB GYO Yönetim Kurulu Üyesi olmuştur ve 2014 yılından bu yana Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapmaktadır.

A. Öznur Gökhan

Yönetim Kurulu Üyesi

Öznur Gökhan, Gazi Üniversitesi İşletme Bölümünden 1990 yılında mezun olduktan sonra, aynı yıl Akbank da Uzman Yardımcısı olarak çalışma hayatına başlamıştır. 1993-1995 yılları arasında Osmanlı Bankasında Uzman olarak görev almıştır. 1995 yılında TSKB de çalışmaya başlayan Öznur Gökhan, Sistem Geliştirme Müdürlüğünde Uzman, Hazine ve Muhabir İşlemleri Müdürlüğünde Yöneticilik yapmış olup, 2006 yılından bu yana Kredi Operasyonları Müdürü olarak çalışmaktadır. 2005 2013 yılları arasında İş Faktoring A.Ş.de Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulunmuştur. 2016 yılında TSKB GYO Yönetim Kurulu Üyesi olmuştur.

Fuat Sönmez

Yönetim Kurulu Üyesi

Fuat Sönmez, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunudur. 1997 yılında TSKB de çalışma hayatına başlayan Sönmez, Banka içinde Bilgi Teknolojileri Koordinatörlüğü ve Teftiş Kurulu Başkanlığı bünyesinde değişik pozisyonlarda görevlerde bulunmuştur. 2013 yılında İç Kontrol Departman Müdürü olarak atanmış olup, halen bu görevini devam ettirmektedir. Sönmez, 2014 yılından bu yana TSKB GYO Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

İbrahim Ümit Seğmen

Bağımsız Yön. Kur. Üyesi

1956 İstanbul doğumlu olan İ. Ümit Seğmen öğrenimini 1975-1980 yılları arasında İTÜ Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamlamış, 1980-1982 yıllarında ise İTÜ İşletme Fakültesinde Yüksek Lisans yapmıştır. TSKB de 1982-2003 yılları arasında Müşavir, Uzman ünvanıyla projelerin teknik değerlendirme ve ekspertiz alanlarında çalışmış olup, 2012 yılından bu yana TSKB GYO da Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

 

Ersan Yıldırım

Bağımsız Yön. Kur. Üyesi

Ersan Yıldırım, 1972 yılında İTÜ Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur ve 1978 yılında Marmara Üniversitesi İşletme Bilimleri Enstitüsü Üretim Yönetimi Lisansüstü Uzmanlık Sertifikası almaya hak kazanmıştır. Yıldırım, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş de 1982-1998 yılları arasında sırasıyla Kredi Yatırım ile Mühendislik ve Danışmanlık Müdürlüklerinde çeşitli pozisyonlarda görev almıştır. Yıldırım, 2004-2008 yılları arasında Avrupa Konseyi Kalkınma Bankasında Kobi Proje Değerleme ve Türkiye Teknik Finansal Danışmanlığı görevini yürütmesinin yanısıra ilerleyen yıllarda farklı kurumlarda üst düzey yöneticilik ve yönetim kurulu üyeliği görevlerini yürütmüştür. Yıldırım, 2016 yılında TSKB GYO Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olmuştur.

Olcay Hedili

Olcay Hedili , Ortadoğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunudur. 1991 yılında başladığı kariyerinde, T. İş Bankası ve Osmanlı Bankasında çeşitli görevler üstlendikten sonra 2002 yılında İnsan Kaynakları Müdürü olarak TSKB'de çalışmaya başlamıştır. 2010 yılından beri Yetenek Yönetimi ve Kurumsal iletişim Bölüm Müdürlüğü görevini sürdürmektedir. 2011 yılı itibarı ile TSKB GYODenetim Kurulu Üyesi olmuştur.

Cüneyt Demirkaya

Cüneyt Demirkaya İTÜ İnşaat Mühendisliği Fakültesi mezunudur. İTÜ Yapı İşletmesi Bölümünde yüksek lisansını tamamlamış daha sonra Marmara Üniversitesi'nde MBA ve işletme doktorası yapmıştır. Demirkaya 2007 yılında çalışmaya başladığı TSKB Portföy Yönetimi Müdürlüğü'de 2010 yılından itibaren Müdür olarak görevini yürütmektedir. 2010 yılı itibarı ile TSKB GYO Denetim Kurulu Üyesi olmuştur.