MEDYA MERKEZİ

Haberler
Medyada TSKB GYO
Gayrimenkul Yatırım Ortaklığında TSKB İmzası
Gayrimenkul Yatırım Ortaklığında TSKB İmzası

Türkiye'nin ilk özel yatırım ve kalkınma bankası TSKB, gayrimenkul sektöründeki deneyimini, gayrimenkul yatırım ortaklığına da yansıtıyor. Yeni kurulan TSKB Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., sağlam ve karlı bir portföyle cazip bir yatırım aracı sunmayı hedefliyor.

Türkiye'nin ilk özel yatırım ve kalkınma bankası TSKB (Türkiye Sınai Kalkınma Bankası), gayrimenkul ve yatırım bankacılığı alanlarındaki uzmanlığını birleştirerek, TSKB Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'yi (TSKB GYO) kurdu. 5 Aralık Salı akşamı Çırağan Sarayı'nda düzenlenen bir etkinlikle tanıtılan TSKB GYO, 10 milyon YTL başlangıç sermayesiyle faaliyete başladı.

Etkinlikte bir konuşma yapan TSKB GYO Genel Müdürü Korkut Ün, TSKB deneyiminden ve uzmanlığından yararlanan bu firmanın kısa sürede alanında öncü ve güvenilir bir kuruluş olarak yerini alacağına ilişkin görüşünü paylaştı ve sözlerine şöyle devam etti: "TSKB Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. ile, yüksek getiri sağlayacak verimli ve likit gayrimenkullerden oluşan, cazip ve dengeli bir yatırım portföyü oluşturmayı amaçlıyoruz. Bu amaç doğrultusunda, sağlam ve karlı bir gayrimenkul portföyü oluşturmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz."

TSKB GYO'nun kuruluş töreninde TSKB Genel Müdürü Halil Eroğlu da bir konuşma yaparak şunları ifade etti: "TSKB'nin yarım yüzyılı aşan yatırım ve kalkınma bankacılığı deneyiminden aldığı güç ve destek ile, özellikle ticari ve sınai alanlarda ihtiyaç duyulan gayrimenkul yatırımlarında söz sahibi olma hedefini güden TSKB GYO, ortaklarına yüksek ve sürdürülebilir bir getiri sağlayacaktır."