MEDYA MERKEZİ

Haberler
Medyada TSKB GYO
TSKB GYO ve Kipa İmza Töreni
TSKB GYO ve Kipa İmza Töreni

TSKB GYO tarafından Pendik'te inşa edilen yeni alışveriş ve yaşam merkezi Pendorya AVM 2009 yılının son çeyreğinde işletmeye açılıyor

TSKB GYO Pendorya AVM'de Kipa ile anlaştı

TSKB Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., İstanbul'un yeni cazibe merkezi Pendik'te yapımını hızla sürdürdüğü Pendorya Alışveriş Merkezi'nde 8.500 metrekare alana sahip olacak hipermarketin kiralanmasına yönelik olarak Kipa ile anlaştı.

TSKB Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. ve Kipa Kitle Pazarlama A.Ş. arasında kira sözleşmesi imzalandı.

İmza töreninde bir konuşma yapan TSKB Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Genel Müdürü Korkut Ün, Şirketin kurucu ortağı olan TSKB'nin 60 yıla yaklaşan kurumsal gücünden aldıkları destekle ‘güvenilir bir iş ortağı' ve ‘uzmanlığa değer veren bir yatırımcı' olarak ticari ve sosyal açılardan sürdürülebilir projeler üretmeyi ilke edindiklerini söyledi.

Bu çerçevede, geçen yıl İstanbul'un Anadolu yakasının yükselen yıldızı Pendik'te Pendorya adında bir alışveriş ve yaşam merkezinin temelini attıklarını hatırlatan Ün, “Sadece Pendiklilerin ve bölge halkının değil, yolu E-5'ten geçen herkesin uğrayacağı ve tüm ihtiyaçlarını aynı çatı altında karşılayabileceği bir alışveriş merkezi olacak Pendorya'nın inşaatı hızla devam ediyor. Tüm dünyayı ve ülkemizi de etkileyen global krize rağmen başarısından emin olduğumuz yatırımımızı askıya almadık ve söz verdiğimiz gibi 2009 yılının son çeyreğinde kapılarımızı açmak üzere yolumuza kararlılıkla devam ediyoruz. Kipa gibi perakende sektörünün önde gelen bir şirketinin projemize gösterdiği ilgi ve güven de bunu teyit ediyor” şeklinde konuştu.

Ün sözlerine şöyle devam etti: “Pendorya, 80 bin metrekare kapalı alanı, 31 bin metrekare kiralanabilir alanı, 8.500 metrekare büyüklüğündeki hipermarketi, 5.500 metrekarelik elektromarket alanı, 135 mağazası, 1.000 kişilik yeme içme alanı ve yine 1.000 araçlık ücretsiz otoparkıyla konfor ve kolaylığı bir arada sunacak. Özellikle alt ve üst meydanları, açık-kapalı mekân geçişleri ile herkesin içinde bulunmaktan keyif alacağı eğlenceli bir alışveriş merkezi olacak. Proje, farklı mimarisi ile olduğu kadar, özenle oluşturulan mağaza karması ve titizlikle ele alınan işletme anlayışı ile de perakende sektörüne cazip bir alternatif sunacak.”

Pendorya Alışveriş Merkezi'nin içinde 8 bin metrekare alanda yer alacak hipermarketi işletmek için, dünyanın ve ülkemizin önde gelen hızlı tüketim ürünleri şirketlerinden biri olan TESCO KİPA ile anlaştıklarını açıklayan Genel Müdür Korkut Ün, “Bulunduğu her noktada keyifli ve güvenli alışverişin adresi olan Kipa'nın kalitesini Pendorya ziyaretçilerine de sunacak olmaktan dolayı mutluyuz” dedi.

PENDORYA ALIŞVERİŞ MERKEZİ

Toplam Kapalı Alan 80.000 m2
Kiralanabilir Alan 31.000 m2
Mağaza Sayısı  135
Yeme İçme Alanı  1.000 kişi
Otopark Sayısı  1.000 adet
Hipermarket  8.500 m2
Elektro Market  5.500 m2
Açılış Tarihi   2009 son çeyrek