MEDYA MERKEZİ

Haberler
Medyada TSKB GYO
Pendorya AVM Açılışı Basın Toplantısı
Pendorya AVM Açılışı Basın Toplantısı

Güçlü marka karması

Farklı mimarisi, avantajlı konumu, yenilikçi hizmet anlayışıyla, dönüşüm sürecindeki Pendik ve bölgesinin yenilikçi yüzünü yansıtan bir alışveriş merkezi olarak öne çıkan Pendorya ilk’leri ve en’leri ile de dikkat çekiyor.

Dünyanın ve Türkiye’nin en büyük perakende zincirlerinden Tesco Kipa, 8.500 metrekarelik bir alanda Pendorya AVM’de açtığı İstanbul’daki 3. mağazasıyla Pendiklilerle buluşuyor. Yine Avrupa’nın en büyük elektronik marketlerinden Media Markt da 5.500 metrekare alan üzerine Anadolu yakasının en büyük elektronik marketini açtı. Bununla birlikte 1000 koltuk kapasiteli 8 salonlu AFM sinemaları da Maltepe-İzmit güzergahı üzerinde yer alan ilk sinema kompleksi olarak projeye önemli bir çekicilik katıyor.

80 bin metrekare kapalı alanda, 31 bin metrekare kiralanabilir alana sahip Pendorya’nın mimari konsepti hem perakende sektörünün hem de son kullanıcı olan ziyaretçilerin ihtiyaçları göz önüne alınarak oluşturuldu. Pendorya’da 105 mağaza, 1.000 kişilik yeme içme alanı ve 1.000 araçlık ücretsiz otoparkı bulunuyor.

“Herkesin keyif alabileceği şekilde tasarlanan Pendorya bir alışveriş merkezinin ötesinde eğlenceli bir sosyal yaşam alanı sunuyor” diyen REA Yönetim Kurulu Başkanı Levent Küçüklerli, Pendorya’nın mimari özellikleri ile gerek çevresinden gerekse benzerlerinden farklılaştığını belirtti. Pendorya, mimari yapısında gün ışığından kopmadan tasarlanan iç mekanları ve açık havanın yaşanabileceği dış ortak alanlarıyla 3. nesil alışveriş merkezlerinin başarılı bir örneği olduğunu söyleyen Küçüklerli, “Perakende sektörünün beklentilerine ve bölgenin ihtiyaçlarına göre projelendirilen Pendorya E-5 akışı, mağaza karması ve iddialı mimarisi ile bölgenin en güçlü Alışveriş Merkezi olacak” dedi. Hediyeli Bir Dünya sloganı ile yola çıktıklarını anlatan Küçüklerli, benzersiz bir kart uygulamasını da hayata geçireceklerini söyledi.

PendoryaCard sürpriz hediyelere açılan kapının anahtarı 

Pendorya Alışveriş Merkezi’nin benzersiz kart uygulaması PendoryaCard ile ziyaretçiler, AVM’ye her girişte ve her alışverişte hediye puan toplayacaklar. Bu puanlar ile ziyaretçiler, hem Pendorya’nın düzenlediği etkinliklerden öncelikli olarak yararlanabilecek hem de yiyecek menüsünden, otel konaklamalarına, konser ve maç biletlerine, kurs ve seminerlerden, tatile kadar geniş bir yelpazede sürpriz hediyeler kazanma fırsatı yakalayacaklar.

Ayrıca PendoryaCard uygulaması ile Pendorya AVM’de yer alan restoranlar ile Pendorya dışındaki restoran ve benzin istasyonları gibi anlaşmalı kuruluşlarla da çapraz uygulamalar yapılması planlanıyor.

19 Aralık’ta Cem Ceminay ile Açılış Partisi

Pendorya AVM 17-20 Aralık açılış günleri kapsamında ziyaretçilerine pek çok etkinlik ile merhaba diyecek. Karaokeden çocuk diskoya, bandodan karikatüriste kadar birçok eğlenceli aktivite hediyeli bir dünya Pendorya’da ziyaretçilerle buluşacak. 19 Aralık tarihinde ise ünlü DJ Cem Ceminay’ın sunumu ile açılış partisi gerçekleşecek.

Pendorya AVM’de yer alan mağazalar
AFM, Media Markt, Tesco-Kipa, Mango, LCW, Koton, Adil Işık, FLO, Kemal Tanca, Sevil Parfümeri, D&R, Damat, Adidas,Yataş, Eser, Ten, Magiss Aksesuar, Euromoda, Giya  Mücevherat, Bohem Gümüş, THY, Selena Optik, Özlem Saat, Efor,  Batik, Deep Box, Dost Saat, Mavi Jean'e, Gratis,  English Home, Bücürük, Polaris, Gümüşiştan, Gül Optik, Playland, Cafe Crown, Turkcell, Avea, Simge Modaevi, Marmariz Büfe, Simit Sarayı, Ceren Baharat, Pendorya Eczane, Juice&Chocolate, Dr.Fresh, Çokk Şeker, Telekom, Burger King,Sbarro, Popeyes, Sultanahmet Köfte, Islama Adapazarı Köftecisi, Halfezade Lahmacun, Mantı Keyfi, Aras Bey, Bereket Döner, Tobacco Shop, Atom Tost, Kayseri Mutfağı, Değirmen, Beyzade, Kuru Mekan, Kırmızı Şato, Alpedo, Lescon, Tox Oto Yıkama, Samatlı Oyuncak,Hatay Ekol Künefe.
Pendorya AVM’nin künyesi

 • 85 milyon dolarlık yatırım
 • Hedef: bir yılda 6 milyon ziyaretçi
 • Pendorya’yı 2500 işçi 13 ayda tamamladı
 • 23 bin 183 metrekare arsa üzerinde, 80 bin metrekare kapalı, 31 bin metrekare kiralanabilir alan, 105 mağaza
 • Maltepe’den İzmit’e uzanan güzergah üzerinde bölgenin ilk sinema kompleksi, 1000 koltuk kapasiteli 8 salon AFM
 • Anadolu yakasının en büyük elektronik marketi Media Markt
 • 8.500 metrekarelik alanda dünyanın ve Türkiye’nin en büyük perakende zincirlerinden Tesco Kipa
 • 1000 kişilik yeme-içme alanı, 1000 araçlık ücretsiz otopark
 • 1200 kişiye istihdam
 • E-5’te yer alan merkezi konumuyla kolay ulaşılabilir
 • 20 kilometrelik çap içinde 2 milyon kişilik çekim alanı
 • Benzersiz kart uygulaması PendoryaCard ile AVM’ye her girişte ve her alışverişte hediye puanlar
 • Mimarisi ile 3. nesil bir alışveriş merkezi
 • Pendik ilçesinin dönüşüm sürecine hız katacak
 • Perakende sektörünün ve ziyaretçilerin ihtiyaçlarına uygun
 • Bölgenin en güçlü Alışveriş Merkezi

Neden Pendik?

Sürmekte olan düzenli konut projeleri, havalimanı, marina ve diğer turizm yatırımlarıyla önemli bir değişim yaşayan Pendik,  İstanbul Anadolu yakasının yükselen yıldızı olarak da tanımlanıyor. İstanbul’da nüfusu en hızlı artan bölgelerden biri olan Pendik ve yakın çevresinin nüfusunun çoğunluğu orta ve orta-alt gelir grubunda olmakla birlikte, organize düzenli konut projeleri ve diğer yatırımlarla birlikte bölgedeki profilin değiştiğini değişim geçirdiğini ve bölgeye orta-üst gelir grubunun talebinin arttığını gözlemliyoruz. Ayrıca,  Sahil Yolu ve Akfırat-Tepeören bölgesi harcanabilir gelir bakımından yüksek talep doğurabilecek kesimler olarak dikkat çekiyor. Pendik ve 20 kilometre çevresindeki 2 milyonun üzerinde nüfus yaşamakta. Maltepe, Kartal, Pendik, Tuzla, Akfırat, Kurtköy, Samandıra, Darıca, Bayramoğlu, Sultanbeyli’yi kapsayan 15-20 kilometre yarıçapındaki alanda ayrıca, Sabancı, Okan, Maltepe üniversitelerinde okuyan çok geniş genç bir nüfus da bulunmakta. Pendik Anadolu’dan Avrupa’ya geçişte ve İstanbul’a girişte en önemli merkez konumunun yanı sıra, genişleyen Sabiha Gökçen Havaalanı, kurulması planlanan Slikon Vadisi bölgenin gelecek dönemlerde daha da önemli bir yaşam merkezi olacağını göstermekte.