MEDYA MERKEZİ

Haberler
Medyada TSKB GYO
TSKB Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'ndan Pendik'e Alışveriş Merkezi
TSKB Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı

TSKB Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın yatırımıyla Pendik'te hayata geçirilecek olan Pendorya Alışveriş Merkezi'nin lansmanı, 29 Mayıs akşamı Esma Sultan Yalısı'nda gerçekleştirildi. Tanınmış mağaza zincirlerinin üst yöneticileri ve basın mensuplarının katıldığı etkinliği, sıcakkanlı müziğiyle Dolapdere Big Gang grubu renklendirdi.

TSKB Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın (TSKB GYO) yatırımıyla 2009 yılında hayata geçirilmesi hedeflenen Pendorya Alışveriş Merkezi, 29 Mayıs akşamı Esma Sultan Yalısı'nda gerçekleştirilen bir lansmanla seçkin mağaza zincirlerinin üst yöneticilerine ve basına tanıtıldı. Özgün müziğiyle Dolapdere Big Gang, katılımcılara keyifli bir ortamda renkli bir mola yaşattı.

Etkinlikte tanıtımı yapılan Pendorya Alışveriş Merkezi, İstanbul'un Anadolu yakasında, Pendik-Kaynarca kavşağında, E-5'e cepheli bir alan üzerinde yer alacak. Pendik merkezine, sahil yoluna ve Sabiha Gökçen Havaalanı'na yakın bir konumda bulunan Pendorya'nın, yeni konut bölgeleri, marina, üniversite,teknopark ve fuar alanı gibi yatırımlarla İstanbul'un doğu yakasının yükselen yıldızı olan Pendik ilçesine farklı bir soluk getirmesi bekleniyor.

Geliştirilmekte olan projenin ortakları arasında Ataman Şirketler Grubu da yer alıyor. Ataman Grubu aynı zamanda projenin geliştirme danışmanlığını yürütüyor.

"Renkli bir mola" için Pendorya

Pendorya, sadece Pendiklilerin ve bölge halkının değil, yolu E-5'ten geçen herkesin ”renkli bir mola” için uğrayacağı ve tüm ihtiyaçlarını birden karşılayabileceği bir alışveriş merkezi olacak. Hipermarketi, elektronik marketi ve sinema salonları dahil olmak üzere 130 mağazası ve 1000 kişilik yeme içme alanı ile, pratiklik, ferahlık ve konforu bir arada sunacak. Bölgenin en büyük elektronik marketi ve 1.000 araç kapasiteli ücretsiz otoparkıyla Pendorya, özellikle alt ve üst meydanları, açık-kapalı mekân ilişkisini akıcı geçişlerle harmanlayan farklı mimarisiyle benzersiz bir alışveriş merkezi olacak.

Ana yollardan elverişli ulaşım bölgesinde yer alan Pendorya'nın erişim alanı, batıda Maltepe'ye, doğuda Gebze sınırlarına, kuzeyde ise Tuzla Akfırat bölgesine uzanıyor.

Neden Pendik?

Kuruluşundan bu yana sağlam ve kârlı bir gayrimenkul portföyü oluşturmaya özen gösteren TSKB GYO, Pendorya proje geliştirme çalışmalarını da büyük bir titizlikle değerlendirdi. Bu değerlendirmede Pendik'in, Sabiha Gökçen Havalimanı'na ve İstanbul Park'a yakınlığı; yapımı süren Fuar ve Kongre Merkezi ile İstanbul'un 3. yat limanına ev sahipliği yapacak olması; geleceğin iş ve finans vadisi olmasının yanı sıra önemli bir eğitim/öğretim merkezi olma potansiyeli taşıması; planlı yapılaşma ve düzgün altyapı ile nitelikli toplu konut projelerinin geliştirildiği bir alan olması gibi faktörler önemli rol oynadı. En önemli karayolu ağlarına bağlantı ve deniz taşıtlarına kolay erişim sayesinde sorunsuz ulaşım da Pendorya'nın konumu ile ilgili diğer unsurlardan sadece birkaçını oluşturuyor.

TSKB GYO Hakkında

TSKB Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (TSKB GYO), Türkiye'nin ilk özel yatırım ve kalkınma bankası olan Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. (TSKB) tarafından 2006 yılı başlarında kuruldu. Kuruluşundan bu yana kârlı ve sürdürülebilir bir gayrimenkul portföyü oluşturma çalışmalarını yürüten TSKB GYO tarafından halen değerlendirilmekte olan yatırım projeleri arasında ağırlık, ticari gayrimenkuller üzerinde yoğunlaşıyor. TSKB'nin yarım yüzyılı aşan kalkınma ve yatırım bankacılığı deneyiminin katkısıyla, TSKB GYO özellikle ticari ve sınai alanlarda ihtiyaç duyulan gayrimenkul yatırımlarında söz sahibi olma hedefini güdüyor. TSKB GYO'nun ilgi duyduğu yatırım projeleri arasında, iş ve alışveriş merkezleri, turizm tesisleri, hastaneler ve lojistik depolar ön sırada geliyor. Bu projeler sadece İstanbul içinde ve çevresinde yoğunlaşmıyor, aynı zamanda Anadolu'nun gelişmekte olan merkezlerine yönelik proje değerlendirme çalışmaları da gündemde bulunuyor. Ticari gayrimenkul yatırımlarının yanı sıra konut projeleri de, potansiyel kârlılıkları ölçüsünde TSKB GYO tarafından gündeme alınıp değerlendiriliyor.